Родні Метьюз "Аліса в Країні чудес"
Родні Метьюз "Аліса в Країні чудес"

У 2015 році Алісі, яка мандрувала в Країну чудес і Задзеркалля, виповнюється 150 років – недитяча дата! На честь ювілею епохальної книги Льюїса Керолла анонсують різні заходи – деякі вже стартували.

Пропонуємо дивитись на розклад заходів на честь Року Аліси: вони оновлюються і поповнюються мало не щодня. І, ви ж знаєте, Герцогиня буде розгнівана, якщо ви проґавили цікаву виставку!..

  Ювілей "Аліси в Країні чудес": виставки робіт від Теннієла до сучасників і гастролі рукопису Керолла


Google Art Project — це сімнадцять музеїв з дев’яти країн, 385 виставкові зали, 400 художників і 1060 фото картин у високому розширенні. Будь-яка людина, у якої є вихід в інтернет, тепер може відвідати музей Метрополітен, Третьяковську галерею, Тейт і Ермітаж і розглянути їх експонати в таких подробицях, які не доступні навіть у реальності. Google зробив безцінний подарунок усім любителям мистецтва.


У столиці з'явився пам'ятник Данте Аліг'єрі

На Володимирській гірці в Києві відкрили пам'ятник видатному італійському поету, політичному діячеві і основоположнику літературної італійської мови –Данте Аліг'єрі.

Пам'ятник зображає поета в повний зріст, на ньому тога, а на голові вінок. Біля ніг Данте сидить величезний орел.

Поруч  із пам'ятником встановлено три лавочки химерної форми. Композиція виконана з рідкісного і дорогого матеріалу - каррарського білого мармуру, який добувають тільки в Італії.

Автор скульптури – італієць Лучіано Массарі.

Джерело: http://kiev.segodnya.ua/


По-справжньому майстерний письменник здатен створити новий літературний світ з його образами, місцями, відчуттями, смаками та навіть запахами. А от компанія «Ravenscourt Apothecary» в Лондоні створила парфуми, які можуть передати запахи… літературних героїв. Гадаєте, як пахне Доріан Грей, Джейн Ейр чи Аліса?

( за матеріалами http://starylev.com.ua/)


В Германии нашли ранее неизвестные портреты Уильяма Шекспира

 

  Германская исследовательница творчества Уильяма Шекспира Хильдегард Хаммершмидт-Хуммель утверждает, что обнаружила неизвестные ранее портреты английского драматурга.

  Находка будет представлена 12-го февраля 2014 года, сообщает ИТАР-ТАСС.

  Известно только, что речь идет о двух картинах, на одной из которых Шекспир изображен в юности, а на второй - в зрелые годы. Они будут показаны общественности в музее при соборе германского города Майнца. Специалисты музея уже провели анализ портретов и пришли к выводу, что они действительно были написаны с натуры современниками драматурга.

  Также исследователь расскажет о посмертной маске Шекспира, которую в 1775 году в Майнц привез коллекционер Франц фон Кессельштатт. Хаммершмидт-Хуммель удалось доказать подлинность этого слепка.

Korrespondent


Найкращим детективом усіх часів став роман Агати Крісті


 Найкращим детективом усіх часів і народів визнано роман  Агати Крісті  "Вбивство Роджера Екройда".   Про це повідомляється на сайті Асоціації письменників кримінального жанру (CWA), яка на честь своєї 60-ї річниці провела опитування серед 600 авторів-детективщиків.

  У конкурсі брали участь 10 творів, серед яких також були роман Крісті "Вбивство у "Східному експресі"", "Собака Баскервілів" Артура Конан Дойля і "Глибокий сон" Реймонда Чандлера.

  Під час опитування письменники також мали обрати найкращого автора і найкращу серію детективів. У першій категорії перемогла Агата Крісті, а у другій - серія творів Конан Дойля про лондонського приватного детектива Шерлока Холмса.

  Востаннє CWA проводила подібне опитування у 1998 році, і тоді найкращим майстром детективного жанру назвали Реймонда Чандлера, а найкращим детективом - "Дев'ять кравців" Дороті Лі Сейєрс. Номером один також стала серія оповідань і романів Чандлера про приватного детектива Філіпа Марлоу. Британські ЗМІ відзначають, що в обох конкурсах письменники віддавали перевагу класиці, а не сучасним авторам і творам.

  "Вбивство Роджера Екройда" Агата Крісті опублікувала у 1926 році. Після виходу книги письменниця отримала на її адресу багато критичних відгуків, в тому числі через головний літературний прийом. Розслідуванням злочину у романі займається бельгійський детектив Еркюль Пуаро, головний герой близько 80 творів Крісті.

За матеріалами: Лента.ру